Ühtlasi määras Konkurentsiamet Enefit Powerile kõrvaltingimuse – kui Balti Elektrijaama 11. koostootmisplokk elektri tootmiseks taaskäivitatakse, peab Enefit rakendama koostootmisele kooskõlastatud soojuse piirhinda 60,44 €/MWh.
Narva linna kaugküttevõrku toodab täna soojust üksnes Enefit Power, millele kuuluv Balti Elektrijaama 11. koostootmisplokk on alates selle aasta maikuust konserveeritud. Kuna alternatiivsed võimalused puuduvad, siis toodab Enefit Power Narva kaugküttevõrgule vajaliku soojuse 100% maagaasiga.
Konkurentsiameti regulatsiooniteenistuse juhataja Külli Haabi sõnul peab maagaasi ja süsinikdioksiidi kvoodi ostuhindade alanemise korral Enefit Power AS soojuse müügihinda alandama. “Sel juhul on ettevõtja kohustatud esitama Konkurentsiametile uue piirhinna kooskõlastamise taotluse ning hinnavalemi alusel nõuetekohase taotluse menetlemine toimub kuni 10 tööpäeva jooksul. Samas ei ole maagaasi ja süsinikdioksiidi kvoodi ostuhindade tõustes välistatud ka soojuse tootmishinna jätkuv tõus, sest ettevõtet ei saa kohustada kahjumlikult tegutsema,” selgitas ta. “Probleem narvalaste jaoks on praegu ikkagi see, et neil puudub soojuse tootmiseks maagaasile alternatiivne lahendus seni, kuni Balti Elektrijaama 11. koostootmisplokk seisab ega pole ehitatud muid soodsamalt töötavaid võimsusi.”
Konkurentsiamet sai Enefit Powerilt uue tariifi ettepaneku augusti lõpus ja analüüs näitas, et taotlus soojuse piirhinna kasvuks oli osaliselt põhjendatud. Soojuse tootmishinnast 90% moodustab maagaasi kulu (74%) ja keskkonnatasud (16%), ülejäänud 10% on tegevuskulud, kulum ja tulukus. Tegemist ei ole seejuures Narva võrgupiirkonna soojuse lõpptarbija piirhinnaga, vaid AS-i Narva Soojusvõrk sisse ostetava soojuse tootmise piirhinnaga, mis tähendab, et tarbijal tuleb sellele lisaks tasuda ka võrgutasu ja käibemaks.
Konkurentsiamet teeb riiklikku järelevalvet konkurentsi, elektri, maagaasi, kaugkütte, posti, ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni, raudtee, lennunduse ja sadama valdkondades ning ebaausate kaubandustavade üle. Amet kuulub Justiitsministeeriumi valitsemisalasse.