EST | ENG  

Konkurentsiamet

Euroopa tarbijakaitse- ja konkurentsipäev keskendub tehnoloogia ja tarbijate harjumuste muudatustele

Täna, 20. septembril Tallinnas toimuval Euroopa tarbijakaitse- ja konkurentsipäeval võetakse luubi alla muutused tarbimis- ja ettevõtluskeskkonnas. Peamiselt on arutluse all Z-generatsiooni tarbijate üha suurenevad ootused ning ettevõtjate valmisolek neile ootustele vastata.

Konverentsil esinevad valdkonna eksperdid nii traditsioonilisest kui jagamismajandusest ning tarbijate ja avaliku sektori esindajad, kes selgitavad tarbimis- ja ettevõtluskeskkonnas toimuvaid muutusi ning väljakutseid.

Digitaalne ühisturg ning radikaalsed muutused tarbimiskeskkonnas tõstavad jõuliselt esiplaanile koostöö era- ja riigisektori vahel, mida tuleb käsitleda laiemalt kui ainult oma riigipiiride ulatuses. „Igasuguse jätkusuutliku äriedu aluseks on usaldus, mille nimel peavad kõik turuosalised pingutama. Pelgalt innovatsioon ja tehnilised lahendused ilma kasutajate usalduseta satuvad ajaloo prügikasti või paremal juhul jäävad oma aega pikkadeks aastateks ootama,“ kommenteeris tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste.

„Liigne jäikus seadusandlikul tasandil ei tohi pärssida uute tehnoloogiate rakendamist ning uute tegijate turule sisenemine ei tohi olla administratiivselt piiratud. Samas on majandusvabaduse eelduseks, et ka ettevõtjad ja ühiskonnaliikmed järgivad konkurentsireegleid ning reguleerivad end ise,“ lisas konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Konverentsi korraldavad tarbijakaitseamet ja konkurentsiamet. Täpsem info ja ajakava on leitav Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise lehelt https://www.eu2017.ee/et/political-meetings/euroopa-tarbijakaitse-ja-konkurentsi-paev.