EST | ENG  

Konkurentsiamet

Teade: Tallinnas toimuvad Balti elektriturufoorum ja Balti gaasiturufoorum

Konkurentsiamet võõrustab 03.11.2016 Balti gaasituru foorumit ja 04.11.2016 Balti elektrituru foorumit.

Foorumid keskenduvad päevakajalistele energeetikavaldkonna küsimustele ning toovad kokku energiatururegulaatorid, ettevõtjad ja teised huvitatud osapooled Eestist ja naaberriikidest.

Balti gaasiturufoorumi peateemad on Balti, Poola ja Soome gaasiturgude harmoniseerimise küsimused. Põhiliseks arutluse objektiks on gaasiturgude kiired arengud ning ühtse turu loomise alused, turgude ühenduste projektige Baltikumi ja Soome (Balticconnetori) ning Leedu ja Poola (GIPL) olulisus. Samuti puudutakse küsimusi, mis on seotud gaasiettevõtjate võimalustega gaasi ostmiseks rohkem kui ühelt müüjalt – Gazpromilt. Balti ja Soome gaasituru paremaks toimimiseks arutatakse ka võimaluste üle minna kogu regioonis üle ühtsetele põhimõtetele, mis puudutab gaasi ja võrguteenuse hinnastamist ning võrdsetel tingimustel juurdepääsu Lätis asuvale gaasihoidlale.

Balti elektrituru foorumi peateemadeks on viimased arengud Balti, Soome ja Poola elektriturgudel. Antakse ülevaade piiriüleste võimsuste arvutamisest ja jaotamisest Baltikumis, samuti räägitakse võrgueeskirja „Võimsuse jaotamise ja ülekoormuse juhtimise suunised“ juurutamisest ning Balti riikide ühisest bilansituru mudelist.
Foorumid toimuvad hotellis Radisson Blu Sky.

Teate edastas:
Maarja Uulits
Välis- ja avalike suhete osakonna juhataja
Konkurentsiamet
Tel: 667 2400
E-post: maarja.uulits@konkurentsiamet.ee