EST | ENG  

Konkurentsiamet

Teade: Tallinnas toimuvad Balti elektriturufoorum ja Balti gaasiturufoorum

Konkurentsiamet võõrustab 19.05.2015 Balti elektrituru foorumit ja 20.05.2015 Balti gaasituru foorumit.

Foorumid keskenduvad päevakajalistele energeetikavaldkonna küsimustele ning toovad kokku energiatururegulaatorid, ettevõtjad ja teised huvitatud osapooled Eestist ja naaberriikidest.

Balti elektrituru foorumi peateemadeks on viimased arengud Balti ja Soome elektriturgudel. Antakse ülevaade uute elektriühenduste kohta regioonis ning sellest, kuidas kavandatavad investeeringud mõjutavad tulevikus elektri hinda tarbijatele. Samuti pööratakse foorumil tähelepanu piiriülese ülekandevõimsuse jaotamise ja arvutamise reeglitele.
 

Balti gaasiturufoorumi peateemad on Balti ja Soome gaasiturgude harmoniseerimise küsimused. Põhiliseks arutluse objektiks kujuneb võimalike ühenduste loomine Baltikumi ja Soome vahel ning Leedu ja Poola vahel. Samuti puudutakse küsimusi, mis on seotud Balti ning Soome gaasiettevõtjate võimalustega gaasi ostmiseks rohkem kui ühelt müüjalt – Gazpromilt. Balti ja Soome gaasituru paremaks toimimiseks arutatakse ka võimaluste üle minna kogu regioonis üle ühtsetele põhimõtetele, mis puudutab gaasi ja võrguteenuse hinnastamist ning võrdsetel tingimustel juurdepääsu Lätis asuvale gaasihoidlale.

Foorumid toimuvad hotellis Radisson Blu Olümpia.
 

Teate edastas:
Maarja Uulits
Välis- ja avalike suhete osakonna juhataja
Konkurentsiamet
Tel: 667 2400
E-post: maarja.uulits@konkurentsiamet.ee