EST | ENG  

Konkurentsiamet

Pressiteade: Konkurentsipäev 2009 toob kokku ettevõtjad ja konkurentsivaldkonna asjatundjad

Täna, 05. novembril Tallinnas toimuv Konkurentsiameti konverents Konkurentsipäev 2009 toob kokku ettevõtjad ja tunnustatud asjatundjad konkurentsialastes küsimustes ning ameti head koostööpartnerid nii era- kui avalikust sektorist.

Konkurentsipäev 2009 on sissejuhatus uuele traditsioonile, mis toetab konkurentsi puudutavate küsimuste teadvustamist ettevõtjate ja riigiasutuste hulgas ning ühiskonnas laiemalt.

Konverentsi avab majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. Juhtiv riigiprokurör Lavly Lepp keskendub oma ettekandes viimase aasta arengutele seoses kartellijuhtumite menetlustega, tuues seejuures näiteid senisest kohtupraktikast. Advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous vandeadvokaat Tanel Kalaus arutleb teemal, kas konkurentsiõigus on „ravim kõigi haiguste jaoks“. Peagi ametisse asuv OÜ Elering juhataja Taavi Veskimägi vastab retoorilisele küsimusele, kas vaba elektriturg on vaid illusioon, Pangaliidu juht Aivar Rehe analüüsib konkurentsi toimimist pangandussektoris. Lennundusturul toimuvat käsitleb Estonian Air´i tegevjuht Andrus Aljas ning veehinna regulatsiooni tulevikku tutvustab Keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõunik Raili Niine.

Konkurentsiameti poolt esinevad peadirektor Märt Ots, järelevalveosakonna juhataja Juhan Põldroos ning sideteenistuse juhataja Margus Kasepalu.

Konverentsi moderaator on Ain Mäeots Vanemuise teatrist.

Informatsiooni konverentsi kohta võib leida veebilehelt  http://www.konkurentsiamet.ee/?id=14517 .

Konkurentsipäev 2009 toimub neljapäeval, 5. novembril Tallinnas, Swissotelis.

Täiendav informatsioon:
Maarja Uulits
Üldosakonna juhataja
Konkurentsiamet
Tel: 667 2400
E-post: maarja dot uulits at konkurentsiamet dot ee