EST | ENG  

Konkurentsiamet

Teade: Kaugkütte hind alaneb üle Eesti

Konkurentsiamet andis 16. jaanuaril teada, et maagaasi ja põlevkivi hinna languse tõttu langeb lähikuudel üle Eesti ka tarbijatele müüdava soojuse hind. Amet jälgib pidevalt kütuste hinnamuutusi turul ning kontrollib kütuse sisseostuhinna langusest tulenevalt soojuse müügihindu.

Konkurentsiameti käsutuses oleva informatsiooni alusel jätkub lähikuudel soojuse piirhindade langus nende soojusettevõtete puhul, kes kasutavad kütusena maagaasi ja põlevkiviõli. Tulenevalt nimetatud kütuste hindade langusest on Konkurentsiamet kooskõlastanud soojuse piirhinna languse paljudele soojusettevõtetele.

1. jaanuarist 2009 alanes AS-i Tallinna Küte poolt müüdava soojuse hind 9%, uus soojuse piirhind on 931,29 kr/MWh (hinnale lisandub käibemaks). Hinna alanemise põhjuseks on maagaasi ostuhinna ning Iru Elektrijaama poolt toodetud soojuse piirhinna alanemine. Maagaasi hinna edasise languse korral alaneb AS-i Tallinna Küte poolt edastatava soojuse piirhind ka järgnevatel kuudel.

Alates 1. veebruarist 2009 langeb AS-i Kuressaare Soojus poolt müüdav soojuse hind 6%, AS Esro Viljandi ja Jämejala võrgupiirkonnas müüdava soojuse hind langeb 5,4%. Samuti on Konkurentsiametis hetkel ülevaatamisel Fortum Termest AS ja AS Eraküte võrgupiirkondades realiseeritava soojuse piirhinnad. Kui selgub, et soojuse hind on kooskõlastatud piirhinnast madalam, peab soojusettevõtja koheselt hinna tegeliku soojuse hinnaga vastavusse viima.

Konkurentsiameti poolt kooskõlastatud soojuse piirhindadega saab tutvuda ameti kodulehel, aadressil: http://www.konkurentsiamet.ee/?id=10895