EST | ENG  

Konkurentsiamet

Maagaasi tarbijatel on õigus gaasimüüjat vahetada

Konkurentsiamet viib koostöös Tarbijakaitseametiga läbi teavituskampaania „Kellelt ostad gaasi? Valik on sinu!“. Kampaania peamiseks eesmärgiks on tõsta maagaasi tarbijate teadlikkust ning tutvustada nende valikuvõimalusi avatud maagaasituru tingimustes tegutsemisel ja seeläbi elavdada konkurentsi ka gaasiettevõtjate vahel.

Eestis on gaasi tarbimine teatavasti viimastel aastatel suurenenud ja suur osa uusi majapidamisi on gaasiküttel. Arvestades hetke majandusolukorda ja seda, et gaasihind ja selle tõus ei jää märkamatuks ühelegi gaasitarbijale, on järjest olulisem, et tarbijad teaksid oma võimalusi ja õigust valida endale sobivaim gaasimüüja.

Gaasiturg on sarnaselt paljudele teistele Euroopa Liidu riikidele ka Eestis avatud juba 2007. aasta 1. juulist, kuid sellele vaatamata ei ole paljudele tarbijaile veel selle eesmärk ega olemus tuttav. Tarbijale tähendab see seda, et kui müüja poolt pakutud hind või tingimused ei sobi, on tal võimalus valida teiste pakkujate hulgast endale sobivam gaasimüüja.

Avatud gaasituru tingimuste kohta leiate rohkem informatsiooni Konkurentsiameti koduleheküljelt www.konkurentsiamet.ee. Samuti on Euroopa Komisjonil eraldi veebileht aadressil www.agathepower.eu, kust on võimalik hankida täiendavat informatsiooni .

Teavituskampaania ajal ilmuvad ajakirjanduses ka sellekohased artiklid.

Magnus Urb
Nõunik
667 2543
magnus dot urb at konkurentsiamet dot ee

Hanna Turetski
Tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja
620 1706
hanna dot turetski at consumer dot ee