Language switcher

Sa oled siin

Utilitas Tallinn AS esitas tegevuskava soodsama soojuse hinna tagamiseks tarbijatele

Konkurentsiamet soovis seoses drastiliselt suurenenud soojuse hinnaga Utilitas Tallinn AS-ilt tegevuskava, mis vähendaks sõltuvust maagaasist ning langetaks tarbijatele soojuse hinda.

Ettevõtja esitatud tegevuskava järgi on esmajärjekorras plaanis jääksoojuse kasutamine ettevõtja koostootmisjaamades. Ameti hinnangul on tegemist vajalike investeeringutega, mis tuleb viia ellu võimalikult kiiresti, eeldatavalt juba eelseisvaks kütteperioodiks.

Energiasäästuks ning tarbijatele soodsama soojuse hinna võimaldamiseks on oluline suitsugaaside jääksoojuse kasutamine Enefit Greenile kuuluvas Iru Elektrijaama jäätmeplokis, kus vastav seade senini puudub. Amet on seisukohal, et nimetatud soojust ei tohiks raisata ning vastavad investeeringud tuleb teostada.

Lisaks kavandab Utilitas  uute tootmisvõimsuste rajamist. Ka see samm on äärmiselt vajalik tarbijatele stabiilse soojuse hinna tagamiseks ning ameti hinnangul tuleks konkurss võimalikult kiiresti välja kuulutada.

Veel uudiseid samal teemal

24.05.2022

Tallinnas toimuvad Balti elektriturufoorum ja Balti gaasiturufoorum

Konkurentsiamet korraldab Tallinnas 24.05 Balti elektriturufoorumi ja 25.05 Balti gaasiturufoorumi. Traditsioonilised regionaalsed kohtumised toovad kokku Balti, Soome, Rootsi ja Poola energiaregulaatorid, turuosalised ja poliitikakujundajad, et otsida koos lahendusi põletavatele probleemidele energeetikavaldkonnas. 

31.01.2022

Adven Eesti AS peab hakkama ette valmistama soojuse ostmise konkurssi

Konkurentsiameti hinnangul ei ole Adven Eesti AS Tallinna kaugküttepiirkondades (Kesklinn-Pirita, Nõmme ja Põhja-Tallinn), kus soojust toodetakse ainult maagaasist, soojusvarustus majanduslikult efektiine ega vasta tarbijate ootustele osta mõistliku hinnaga soojusenergiat. Soojuse hinnad on nendes võrgupiirkondades väga palju tõusnud.