Language switcher

Sa oled siin

Utilitas Tallinn AS esitas tegevuskava soodsama soojuse hinna tagamiseks tarbijatele

Konkurentsiamet soovis seoses drastiliselt suurenenud soojuse hinnaga Utilitas Tallinn AS-ilt tegevuskava, mis vähendaks sõltuvust maagaasist ning langetaks tarbijatele soojuse hinda.

Ettevõtja esitatud tegevuskava järgi on esmajärjekorras plaanis jääksoojuse kasutamine ettevõtja koostootmisjaamades. Ameti hinnangul on tegemist vajalike investeeringutega, mis tuleb viia ellu võimalikult kiiresti, eeldatavalt juba eelseisvaks kütteperioodiks.

Energiasäästuks ning tarbijatele soodsama soojuse hinna võimaldamiseks on oluline suitsugaaside jääksoojuse kasutamine Enefit Greenile kuuluvas Iru Elektrijaama jäätmeplokis, kus vastav seade senini puudub. Amet on seisukohal, et nimetatud soojust ei tohiks raisata ning vastavad investeeringud tuleb teostada.

Lisaks kavandab Utilitas  uute tootmisvõimsuste rajamist. Ka see samm on äärmiselt vajalik tarbijatele stabiilse soojuse hinna tagamiseks ning ameti hinnangul tuleks konkurss võimalikult kiiresti välja kuulutada.

Veel uudiseid samal teemal

04.10.2022

Adveni võrgupiirkondade kaugküttekliendid liitusid Utilitase võrgupiikonnaga

Adveni Tallinnas asuvate võrgupiirkondade kaugküttekliendid liitusid alates 1. oktoobrist Utilitase võrgupiikonnaga.

29.07.2022

AVALIK KONSULTATSIOON AS-i Narva Soojusvõrk kavandatava soojuse ostmise konkursi põhjendatuse ja läbiviimise tingimuste osas

Konkurentsiamet viib läbi avaliku konsultatsiooni  AS Narva Soojusvõrk kavandatava soojuse ostu konkursi põhjendatuse ja  tingimuste osas. Palume turuosalistel ja huvitatud isikutel esitada arvamus konsultatsioonidokumendis esitatud tõstatunud küsimustele hiljemalt 22.