Language switcher

Sa oled siin

Tallinnas toimuvad Balti elektriturufoorum ja Balti gaasiturufoorum

Konkurentsiamet korraldab Tallinnas 24.05 Balti elektriturufoorumi ja 25.05 Balti gaasiturufoorumi. Traditsioonilised regionaalsed kohtumised toovad kokku Balti, Soome, Rootsi ja Poola energiaregulaatorid, turuosalised ja poliitikakujundajad, et otsida koos lahendusi põletavatele probleemidele energeetikavaldkonnas. 

Foorumite fookuses on käesoleval aastal energiaturgudel toimuv. 

Lisaks toimub rahvusvaheline kaugkütteseminar, mille eesmärgiks on arutleda võimaluste üle, mis leevendaksid hinnatõusu tarbijatele ning oleksid samal ajal ettevõtjate ja keskkonna vaatest mõistlikud. 

„Energeetikasektor esitab meile praegustel turbulentsetel aegadel võimsaid väljakutseid, millele saame lahendusi leida vaid rahvusvahelises ja regionaalses koostöös. Ka ei saa tänases olukorras alahinnata võimalust heade kolleegide ja turuosalistega näost-näkku üle pika aja kohtuda,“ hindas sündmuste tähtsust Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.
 

Veel uudiseid samal teemal

16.06.2022

Elektrilevi on kohustatud Hiiumaal liitumispakkumisi väljastama

Konkurentsiamet viis läbi järelevalvemenetluse, mis puudutab Elektrilevi tegevust seoses Hiiumaal tekkinud probleemiga tootjate võrguga liitumiseks. Elektrilevi andis 2022. aasta jaanuaris avalikult teada, et keeldub võrgupiiratuse tõttu Hiiumaal edaspidi liitumispakkumiste väljastamisest tootjatele, kes soovivad tootmist võrku anda.

02.05.2022

Teade: ACER avaldas energiaturgude analüüsi

Energeetikasektorit reguleerivate asutuste koostööamet (ingl k Agency for the Cooperation of Energy Regulators, lüh ACER) avaldas analüüsi energiaturgude kohta.