Language switcher

Sa oled siin

Riikliku regulatsiooni otstarbekusest väikestes kaugkütte võrgupiirkondades (aastase müügimahuga alla 10 000 MWh)

Konkurentsiamet on koostanud analüüsi "Riikliku regulatsiooni otstarbekusest väikestes kaugkütte võrgupiirkondades (aastase müügimahuga alla 10 000 MWh) (PDF)". Analüüsis soovitatakse võtta võrgupiirkondades selge suund vabaturu korraldusele ja muuta kaugkütteseadust selliselt, et organiseeritud viisil ja mõistliku üleminekuperioodi jooksul lõpetatakse aastas alla 10 000 MWh müügimahuga võrgupiirkondade hinnaregulatsioon, tühistatakse soojusettevõtjale antud ainuõigused kaugküttepiirkondade kehtestamise näol ning lähtutakse soojuse hinnakujundusel vabaturuprintsiibist.

Veel uudiseid samal teemal

22.07.2021

AS Narva Soojusvõrk peab alustama soojuse ostmise konkursi väljakuulutamise ettevalmistusega

Narva linn, Eesti Energia AS ning Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing on juhtinud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Konkurentsiameti tähelepanu olukorrale Narva linna soojusmajanduses, kuna põlevkivi baasil soojuse tootmine ei ole enam jätkusuutlik.

12.03.2020

Konkurentsiamet soovitab Eesti Energial ja Eesti Gaasil hinnad hinnavõrdlusportaalides avalikustada

Selleks, et elektri- ja gaasiturg saaksid toimida läbipaistavalt ja võrdsetel alustel, soovitab amet Eesti Energia AS-il ja Eesti Gaas AS-il avalikustada nii elektri- kui gaasipakettide hinnakirjad vähemalt ühes hinnavõrdlusportaalis.