Language switcher

Sa oled siin

Ravimiamet ja Konkurentsiamet sõlmisid koostöökokkuleppe

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp ja Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots allkirjastasid täna koostöökokkuleppe, mille eesmärk on tõhustada järelevalvet ravimivaldkonna üle ning arendada valdkonna õigusloomet.

Eelkõige soovivad Ravimiamet ja Konkurentsiamet koostööd teha ravimite turul esineda võiva valitseva mõju, ebaõiglaste hindade ja ebavõrdsete konkurentsitingimuste tuvastamises. Kokkuleppe raames vahetavad Ravimiamet ja Konkurentsiamet teavet, mis on tulemuslikuma järelevalve teostamiseks vajalik ning teevad koostööd valdkonda reguleerivate õigusaktide väljatöötamisel ja nende muutmisel.

„Ravimiameti eesmärk on rahva tervise kaitse ja selleks peame olema kindlad, kuidas ettevõtetes ravimid on toodetud ja millised on nende müügitingimused. Ravimite väljatöötamine, tootmine ja müük on üks enim reguleeritud valdkondi ning inimeste ohutuse nimel peab olema tugev ka järelevalve. Selle seamegi tänast lepet sõlmides enda sihiks“ sõnas Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp.

„Konkurentsiamet on aastate jooksul pidevalt jälginud ravimituru toimimist ja turul tegutsevate ettevõtjate ärilisi suhteid. Täna sõlmitud koostöölepe aitab kahtlemata sektori järelevalvet elavdada ning luua sünergiat probleemsete olukordade lahendamisel,“ lisas Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Koostöökokkulepe on sõlmitud tähtajatult.