Language switcher

Sa oled siin

AS Narva Soojusvõrk peab alustama soojuse ostmise konkursi väljakuulutamise ettevalmistusega

Narva linn, Eesti Energia AS ning Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing on juhtinud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Konkurentsiameti tähelepanu olukorrale Narva linna soojusmajanduses, kuna põlevkivi baasil soojuse tootmine ei ole enam jätkusuutlik. Konkurentsiamet on seisukohal, et Narva võrgupiirkonna soojusvarustus ei ole lähitulevikus enam majanduslikult efektiivne ning ei vasta tänapäevastele keskkonnanõuetele. Seega, AS Narva Soojusvõrk peab viivitamatult alustama soojuse ostmise konkursi väljakuulutamise ettevalmistusega, kuna soojuse tootmise käitiste rajamiseks koos selle käivitamisega võib kuluda ligikaudu viis aastat. Piisavalt pikk ettevalmistamise periood tagab, et konkursile tuleks võimalikult palju pakkujaid, mis on kooskõlas nii konkurentsi- kui ka kaugkütteseaduse põhimõtetega.

 

Veel uudiseid samal teemal

12.03.2020

Konkurentsiamet soovitab Eesti Energial ja Eesti Gaasil hinnad hinnavõrdlusportaalides avalikustada

Selleks, et elektri- ja gaasiturg saaksid toimida läbipaistavalt ja võrdsetel alustel, soovitab amet Eesti Energia AS-il ja Eesti Gaas AS-il avalikustada nii elektri- kui gaasipakettide hinnakirjad vähemalt ühes hinnavõrdlusportaalis.

07.06.2019

Konkurentsiamet kinnitas soojuse hinna langetamise Tallinnas

Konkurentsiamet kooskõlastas 06.06.2019 AS Utilitas Tallinna võrgupiirkonna tarbijale müüdava soojuse piirhinna 47,60 eurot/MWh. Uus piirhind on 13,6% väiksem seni kehtinud piirhinnast. AS Utilitas rakendab hinda tagasiulatuvalt ka maikuu arvetele.