Language switcher

Sa oled siin

Meretuulepargi võrgu arendamisel tuleb tagada võrdsed võimalused

Konkurentsiamet on seisukohal, et meretuulepargi võrgu ehitamisel tuleb järgida kõigi meretuuleparkide arendajate huvisid ja tagada võrdsed võimalused kõikidele arendajatele.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Läti majandusministeeriumi plaan arendada meretuulepargi ala,  mille jaoks Eesti süsteemihaldur Elering AS ja Läti süsteemihaldur AS Augstsprieguma tīkls arendavad ja ehitavad ülekandevõrgu, on kaasa toonud turuosaliste mure, kas kõiki meretuulepargi arendajaid koheldakse võrdselt.

Elering AS peab koostama investeeringute kava, mis lähtub põhimõttest, et võrgu arendus peab tagama kõikidele potentsiaalsetele merre rajatavatele tuuleparkidele liitumiseks soodsaima võimaluse, muuhulgas peab liitumispunkt võrguga asuma liitujatele võimalikult lähedal.

Samuti tuleb võimalikult aegsasti esitada võrgu arengukava konsulteerimiseks kõikidele huvitatud osapooltele ning optimaalse lahenduse saamiseks peab arvestama esitatavate seisukohtadega võimalikult suurel määral.

Ameti hinnangul peab võrgu väljaehitamise optimaalne lahendus arvestama ka eesmärki, et mõju võrgutariifidele oleks võimalikult väike, kuna sellise võrgu väljaehitamine on väga kulukas.
 

Veel uudiseid samal teemal

Elektribörs vajab revisjoni, kuna mitmed asjaolud, mis viisid hinnatõusuni, võivad juhtuda ka tulevikus
13.10.2022

Nord Pool peab Balti turule pakutavad tooted muutma paindlikumaks

Eesti, Läti ja Leedu energia regulaatorite ühisanalüüs leidis, et Nord Pooli elektribörsi elektrihinna järsu tõusu põhjustas 17. augustil 2022 erinevate asjaolude kokkulangemine nagu ka Balti turu väiksusest tulenevad eripärad. Turureeglite rikkumist analüüsi raames ei leitud.

Elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks on 154,08 €/MWh
30.09.2022

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks 154,08 €/MWh

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutise tootmishinna, sest tootja esitatud tootmishind (181,83 €/MWh) ja ameti arvestatud hind oli erinev.