Language switcher

Sa oled siin

Meeldetuletus: lõppemas on põllumajandustoote ja toidu tarneahelas ebaausa kaubandustava tõkestamise seaduse üleminekuperiood

Seadus mõjutab ettevõtjaid, kes tegelevad põllumajandustoote ja toidu ostmise või müümisega teisele ettevõtjale.

Konkurentsiamet tuletab meelde, et lõppemas on põllumajandustoote ja toidu tarneahelas ebaausa kaubandustava tõkestamise seaduse (PTEKS) 12-kuuline üleminekuperiood.

01.11.2021. a jõustus põllumajandustoote ja toidu tarneahelas ebaausa kaubandustava tõkestamise seadus. Kõik põllumajandustoote ja toidu ostu-müügilepingud, mis on sõlmitud pärast seaduse jõustumist, peavad olema kõnealuse seadusega kooskõlas juba lepingu sõlmimise hetkel. 

Lepingud, mis olid sõlmitud enne kõnealuse seaduse jõustumist, tuleb viia seadusega kooskõlla hiljemalt 21.09.2022.a.

PTEKS-i eesmärk on kaitsta põllumajandustoodete ja toidu müüjaid ostjate ebaausate kaubandustavade eest.

Lisainfo: https://www.konkurentsiamet.ee/et/ebaausad-kaubandustavad/valdkonna-tutvustus/

Veel uudiseid samal teemal

Magasini tänav Tartus
18.04.2023

Konkurentsiamet osaleb Maamessil

Konkurentsiamet osaleb 20.–22. aprillil Tartus toimuval Maamessil, et tutvustada huvilistele 2021. aasta lõpus jõustunud põllumajandustoote ja toidu tarneahelas ebaausa kaubandustava tõkestamise seadust (PTEKS).

Pilt tanklast
13.04.2023

Konkurentsiamet alustas kütuseturu osalistelt andmete kogumist

Konkurentsiamet alustas 2022. a hilissügisel mootorikütuste jae- ja hulgituru konkurentsiolukorra analüüsimist eesmärgiga saada selgust, kuidas need turud toimivad. Sealhulgas selgitada võimalikke konkurentsitõrkeid ja vajadusel pakkuda konkurentsi soodustavaid meetmeid.