Language switcher

Sa oled siin

Loodi Euroopa Liidu jaotusvõrguettevõtjate üksus

2021. aasta juunis moodustati Euroopa Liidu jaotusvõrguettevõtjate üksus EU DSO Entity, et luua võimalus jaotusvõrguettevõtjate esindamiseks Euroopa võrgueeskirjade ja suuniste väljatöötamisel. Üksuse peamised eesmärgid on koostöö tugevdamine jaotusvõrguettevõtjate vahel, võrgueeskirjadega seotud ekspertarvamuste vahetamine ja tehnilise ekspertiisi osas dialoogi edendamine sidusrühmadega.  

Üksusega saavad liituda kõik 2500 Euroopas tegutsevat jaotusvõrguettevõtjat. Hetkeseisuga on Eestist vastava üksusega liitunud Elektrilevi OÜ.

Üksuse töökava 2021. aastaks sisaldab prioriteetseid tegevusi, et tagada järjepidevus küberturvalisuse, paindlikkuse ja andmetele juurdepääsu küsimustes.

Täpsem info: https://www.eudsoentity.eu/

 

 

Veel uudiseid samal teemal

17.09.2021

Konkurentsiamet soovitab tarbijatel elektripaketi vahetamist hoolikalt kaaluda

Konkurentsiamet soovitab tarbijatel elektripaketi vahetamisel väga hoolikas olla. Viimasel kuul on elektrihind olnud väga kõrge, tõustes mõnel päeval üle 130 euro/MWh kohta. Tarbijate jaoks on oluline hinnata, kas valitud elektripakett on kõige soodsam ning kas on võimalik midagi elektri kokkuhoidmiseks teha.

29.04.2021

Konkurentsiamet algatas seoses Jõgeva alajaama põlenguga järelevalvemenetluse

Konkurentsiamet algatas 29. aprillil järelevalvemenetluse Elektrilevi suhtes seoses 27. aprillil Jõgeval toimunud piirkonnaalajaama põlengust tingitud rikkega, mille tõttu toimus ulatuslik elektrikatkestus Jõgeva linnas ja ümbruskonnas.