Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiõiguse kohaldamisest eriolukorra tingimustes

COVID-19 kriisi tõttu on Eesti majandus sattunud keerulisse olukorda ning konkurentsiõiguse rakendamisel tuleb sellega kahtlemata arvestada. Euroopa konkurentsiameteid koondav võrgustik ECN, mille liige on ka Konkurentsiamet, on andnud välja ühise seisukoha konkurentsireeglite kohaldamise kohta kriisiolukorras. Vaba konkurentsi kaitsmine on ka praegusel ajal vähemalt sama oluline, kui tavaolukorras. Samas ei ole Konkurentsiameti eesmärgiks takistada sellist konkureerivate ettevõtjate vahelist koostööd, mille eesmärgiks on kriisi tõttu tekkinud tarneraskuste vms probleemide ühisel jõul ületamine. Konkurentsiamet soovitab ettevõtjatel vastavasisuliste koostööplaanide korral meie poole pöörduda, et saaksime kiirendatud korras sellele hinnangu anda ja vajadusel koostöös sobivad lahendused välja töötada.

Euroopa konkurentsivõrgustiku ühine seisukoht (inglise keeles):
Joint statement by the European Competition Network (ECN) on application of competition law during the Corona crisis » (418.15 KB, PDF)

Veel uudiseid samal teemal

21.08.2019

Konkurentsiamet soovitab notari tasude avamist hinnakonkurentsile

Konkurentsiamet soovitab sätestada notari tasudele fikseeritud määrade asemel ülempiir (piirhinnad), millest notarid saaksid kehtestada odavama hinnakirja ning vajadusel kliendi jaoks ka soodsamas tasus kokku leppida. Sellega tekib tarbijal võimalus valida notarite vahel, kes pakuvad sama toimingu teostamist erineva hinnaga.

11.07.2019

5G sageduslubade konkursil tuleb usaldada konkurentsi

Konkurentsiamet kujundas seisukoha sageduslubade konkursi kohta sagedusvahemikus 3410-3800 MHz, mille tulemusel load omandavad ettevõtjad hakkavad rajama sideteenuste jaoks nn 5G võrku.