Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiameti nõudel alanevad Elektrilevi OÜ võrgutasud

Konkurentsiamet kooskõlastas 01.10.2018 Elektrilevi OÜ võrgutasude alanemise, millega säästetakse tarbijatele 19,6 miljonit eurot. Keskmiselt langeb võrgutasu tarbijatele 8,6 protsenti. Peamisteks hinna langetamise põhjusteks on suurenenud tarbimismahud, madalamad intressimäärad finantsturgudel ja võrgukadude vähenemine. Samuti vähenes võrgutasudes sisalduv põhivara kulum.

Konkurentsiamet nõudis Elektrilevi OÜlt võrgutasude kulupõhise taotluse esitamist seoses võrgutasude arvutamise aluseks olevate kulude muutumisega. Konkurentsiameti arvutuste kohaselt ei oleks kehtivad Elektrilevi OÜ hinnad alates 2019. aastast enam põhjendatud, vaid peaksid oluliselt langema. Elektrilevi OÜ esitas ameti seisukoha järgselt taotluse võrgutasude alandamiseks. Amet kooskõlastas elektrituruseadusega kooskõlas oleva taotluse 01. oktoobril 2018. Uued võrgutasud hakkavad kehtima alates 1. jaanuarist 2019. aastal.
 

Veel uudiseid samal teemal

12.03.2020

Konkurentsiamet soovitab Eesti Energial ja Eesti Gaasil hinnad hinnavõrdlusportaalides avalikustada

Selleks, et elektri- ja gaasiturg saaksid toimida läbipaistavalt ja võrdsetel alustel, soovitab amet Eesti Energia AS-il ja Eesti Gaas AS-il avalikustada nii elektri- kui gaasipakettide hinnakirjad vähemalt ühes hinnavõrdlusportaalis.

28.02.2020

Elektriautode laadimisvõrgust ei tohi tekkida monopoli

Konkurentsiamet juhib Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, Justiitsministeeriumile ning Elektrilevi OÜ-le saadetud kirjas tähelepanu, et elektriautode laadimisvõrgustiku puhul on oluline vältida monopoli tekkimist.