Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiameti hinnangul on olukord Eesti telekommunikatsiooniturul hea

Allikas: Vikipeedia.
Marsruudid internetis. Allikas Vikipeedia https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Internet_map_1024.jpg#/media/Fail:Internet_map_1024.jpg

Konkurentsiamet vaatles Eesti telekommunikatsiooniturgu, et hinnata mitmeid telekommunikatsioonisektoriga seotud arenguid. Hinnang puudutab eelkõige lairibateenuste hulgi- ja jaehindu ning nimetatud teenustele juurdepääsu võimaldamist kaablikanalisatsiooni kaudu.

Hinnangust selgub, et mobiilse interneti jaehinnad on Eestis, võrreldes Euroopa keskmisega, ühed soodsamad. Madalamatel kiirustel on püsivõrgus interneti hinnad võrreldes lähiriikidega (Leedu, Läti, Soome, Rootsi ja Taani) pigem madalad või samal tasemel ega ületa Euroopa Liidu keskmist. „Internetiühenduse hinnad on meedias palju kõneainet tekitanud, kuid tegelikud numbrid näitavad, et nii-öelda tavatarbija vajadustele vastava internetiühenduse osas oleme ülejäänud Euroopaga võrreldes pigem heas seisus,“ sõnas ameti peadirektor Märt Ots.

Suuremate kiiruste puhul (100 Mbit/s ja üle selle) ületavad interneti hinnad teatud teenuste osas siiski Euroopa keskmist.

Kuna elektroonilise side taristule juurdepääsu toimimiseks on toimiva regulatsiooni tagamine ülioluline, soovitab Konkurentsiamet tõhustada reguleeritud sideturgudel taristule juurdepääsu ja hinnaregulatsiooni ning täiendada ehitusseadustikku.

Ameti hinnangul vajavad eraldi analüüsi küsimused, mis puudutavad fikseeritud sidevõrgu rajamist maapiirkondades.

Teate edastas:
Maarja Uulits
Välis- ja avalike suhete osakonna juhataja
maarja.uulits@konkurentsiamet.ee
667 2420 | 667 2400