Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet teeb ettepaneku elektrikatkestuste hüvitamise süsteemi muutmiseks

Foto autor: Johann Kööp

Konkurentsiamet on välja töötanud ettepanekud elektrikatkestuste hüvitamise süsteemi muudatusteks, et tagada võrguteenuse kvaliteedi rikkumise korral tarbijatele õiglasem hüvitis. Amet saatis ettepanekud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile ja Justiitsministeeriumile.

2019. aasta sügisel toimunud Võru linna ja selle lähiümbruse ulatusliku elektrikatkestuse tõttu läbi viidud järelevalvemenetluse käigus selgitas Amet välja, et elektrikatkestuste hüvitamise süsteem vajab ajakohastamist nii lubatud katkestuste kestuse, kui kvaliteedi rikkumisel kompensatsiooniks arvestatava võrgutasu vähendamise arvestamise korra ja määrade osas. Ameti hinnangul peab kompensatsioon elektrikatkestuste korral jõudma kannatanud osapooleni, st lõpptarbijani.

Elektrikatkestuste hüvitamise süsteem tuleneb majandus-ja kommunikatsiooniministri 06.04.2005 määrusest nr 42 „Võrguteenuste kvaliteedinõuded ja võrgutasude vähendamise tingimused kvaliteedinõuete rikkumise korral“.

Ettepanekutega saab tutvuda ameti kodulehel. (337.07 KB, PDF)

 

Veel uudiseid samal teemal

16.06.2022

Elektrilevi on kohustatud Hiiumaal liitumispakkumisi väljastama

Konkurentsiamet viis läbi järelevalvemenetluse, mis puudutab Elektrilevi tegevust seoses Hiiumaal tekkinud probleemiga tootjate võrguga liitumiseks. Elektrilevi andis 2022. aasta jaanuaris avalikult teada, et keeldub võrgupiiratuse tõttu Hiiumaal edaspidi liitumispakkumiste väljastamisest tootjatele, kes soovivad tootmist võrku anda.

24.05.2022

Tallinnas toimuvad Balti elektriturufoorum ja Balti gaasiturufoorum

Konkurentsiamet korraldab Tallinnas 24.05 Balti elektriturufoorumi ja 25.05 Balti gaasiturufoorumi. Traditsioonilised regionaalsed kohtumised toovad kokku Balti, Soome, Rootsi ja Poola energiaregulaatorid, turuosalised ja poliitikakujundajad, et otsida koos lahendusi põletavatele probleemidele energeetikavaldkonnas.