Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet soovitab uurida võimalusi elektri ja gaasimüüja vahetamiseks

Mõne päeva eest teatas AS Eesti Gaas hüppelisest gaasihinna tõusust tarbijale, lisaks on viimase paari kuu jooksul tõusnud märkimisväärselt ka elektri hinnad. Tuletame meelde, et elektri ja gaasi müüja osas on tarbijal vaba valik ning otsides alternatiivseid pakkumisi on võimalik oluliselt säästa. Gaasiturg on avatud alates aastast 2007 ning elektriturg alates aastast 2013 – sellest alates on tarbijatele müüja valikuvõimalus tagatud.

Elektri ja gaasi müüja vahetus on kiire ja lihtne. Headeks abilisteks parima pakkumise leidmisel ja müüja vahetusel on hinnavõrdlusportaalid võrdle.ee ja energiaturg.ee.  Võrdle.ee lehel on eraldi jaotised elektrimüüjate ja gaasimüüjate pakkumiste võrdlemiseks. Nendes portaalides saab enamusel juhtudel iseteeninduse kaudu müüjat vahetada ning uue lepingu sõlmida.

Alati on võimalus ka otse mõne müüja poole pöörduda telefonitsi või e-kirja teel. Kõikide müüjate andmed on kättesaadavad majandustegevuse registrist https://mtr.mkm.ee/.

Veel uudiseid samal teemal

08.12.2021

Konkurentsiamet analüüsis elektri- ja gaasihindasid

Konkurentsiamet võttis elektri- ja gaashindade analüüsides vaatluse alla hinnamuutuste ulatuse ja põhjuseid, mis on energiahinnad nii Eestis kui Euroopas drastilise tõusuni viinud.

01.11.2021

Konkurentsiamet määras Elering AS-ile energia hulgimüügituru reeglite rikkumise eest rahatrahvi

Konkurentsiamet määras 29.10.2021 Elering AS-ile Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruse (EL) nr 1227/2011 energia hulgimüügituru terviklikkuse ja läbipaistvuse kohta (edaspidi REMIT) rikkumise eest maagaasiseaduse alusel rahatrahvi 10 000 eurot.