Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet soovitab uurida võimalusi elektri ja gaasimüüja vahetamiseks

Mõne päeva eest teatas AS Eesti Gaas hüppelisest gaasihinna tõusust tarbijale, lisaks on viimase paari kuu jooksul tõusnud märkimisväärselt ka elektri hinnad. Tuletame meelde, et elektri ja gaasi müüja osas on tarbijal vaba valik ning otsides alternatiivseid pakkumisi on võimalik oluliselt säästa. Gaasiturg on avatud alates aastast 2007 ning elektriturg alates aastast 2013 – sellest alates on tarbijatele müüja valikuvõimalus tagatud.

Elektri ja gaasi müüja vahetus on kiire ja lihtne. Headeks abilisteks parima pakkumise leidmisel ja müüja vahetusel on hinnavõrdlusportaalid võrdle.ee ja energiaturg.ee.  Võrdle.ee lehel on eraldi jaotised elektrimüüjate ja gaasimüüjate pakkumiste võrdlemiseks. Nendes portaalides saab enamusel juhtudel iseteeninduse kaudu müüjat vahetada ning uue lepingu sõlmida.

Alati on võimalus ka otse mõne müüja poole pöörduda telefonitsi või e-kirja teel. Kõikide müüjate andmed on kättesaadavad majandustegevuse registrist https://mtr.mkm.ee/.

Veel uudiseid samal teemal

12.07.2021

Konkurentsiamet uuris Balticconnectori käiku andmise hilinemise põhjuseid

Konkurentsiamet viis läbi analüüsi, et uurida Eesti ja Soome vahelise gaasitoru Balticconnectori käiku andmise hilinemist seoses Puiatu ja Paldiski kompressorjaamade valmimise viibimisega.

10.03.2021

Eesti, Läti, Leedu ning Soome reguleerivate asutuste ühine konsultatsioon vastavalt Määruse (EL) 2016/1719 artiklile 30(4) koostatud uuringu osas.

Konsultatsiooni viivad läbi ühiselt Soome ja Balti riigid. Soome reguleeriv asutus on selles juhtiv osapool.