Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet soovitab elektrimüüjatel suurendada klientide teadlikkust börsipaketi hinnaarvutuse põhimõttest

Elektrienergiamüüjate seas läbiviidud küsitluse tulemusena selgus, et Eestis on ligikaudu 70 000 börsipaketiga tarbimislepingut, kus arvestus käib kuu keskmise börsihinna, mitte tunnipõhise börsihinna alusel. Sellise paketiga tarbijad ei pruugi alati sellest teadlikud olla. Konkurentsiamet soovitab elektrimüüjatel klientide teadlikkust suurendada ning juhul, kui klient seda soovib, võimaldada kliendil üleminekut tunnipõhisele hinnaarvestusele.

Seoses märkimisväärselt tõusnud elektrihindadega on oluliselt kasvanud ka tarbijate aktiivsus elektriturul. Väga tervitatav on tarbijate soov oma elektrienergia tarbimist energiasäästlikumaks muuta  ja juhtida vastavalt tunnipõhisele turuhinnale, mida börsipakett peaks üldiselt võimaldama. Keskmise börsihinna arvestusega paketis ei ole aga võimalik oma tarbimist hinnatundlikult juhtida nii, nagu seda võimaldab tunnipõhine hinnaarvestus.

Konkurentsiamet viis elektrienergia müüjate seas läbi pakutavaid elektripakette puudutava küsitluse, et uurida börsipakettide turuhinna arvutuse põhimõtet. Keskmise börsihinna alusel tehtava arvestuse puhul on tegemist varasematel aastatel sõlmitud lepingutega, hetkel ükski elektrimüüja vastavat paketti enam aktiivselt ei paku.             

Teate edastas:

Maarja Uulits
Koostöö ja tugiteenuste osakonna juhataja
[email protected]
667 2420

Veel uudiseid samal teemal

Elektribörs vajab revisjoni, kuna mitmed asjaolud, mis viisid hinnatõusuni, võivad juhtuda ka tulevikus
13.10.2022

Nord Pool peab Balti turule pakutavad tooted muutma paindlikumaks

Eesti, Läti ja Leedu energia regulaatorite ühisanalüüs leidis, et Nord Pooli elektribörsi elektrihinna järsu tõusu põhjustas 17. augustil 2022 erinevate asjaolude kokkulangemine nagu ka Balti turu väiksusest tulenevad eripärad. Turureeglite rikkumist analüüsi raames ei leitud.

Elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks on 154,08 €/MWh
30.09.2022

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks 154,08 €/MWh

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutise tootmishinna, sest tootja esitatud tootmishind (181,83 €/MWh) ja ameti arvestatud hind oli erinev.