Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet soovitab elektrimüüjatel suurendada klientide teadlikkust börsipaketi hinnaarvutuse põhimõttest

Elektrienergiamüüjate seas läbiviidud küsitluse tulemusena selgus, et Eestis on ligikaudu 70 000 börsipaketiga tarbimislepingut, kus arvestus käib kuu keskmise börsihinna, mitte tunnipõhise börsihinna alusel. Sellise paketiga tarbijad ei pruugi alati sellest teadlikud olla. Konkurentsiamet soovitab elektrimüüjatel klientide teadlikkust suurendada ning juhul, kui klient seda soovib, võimaldada kliendil üleminekut tunnipõhisele hinnaarvestusele.

Seoses märkimisväärselt tõusnud elektrihindadega on oluliselt kasvanud ka tarbijate aktiivsus elektriturul. Väga tervitatav on tarbijate soov oma elektrienergia tarbimist energiasäästlikumaks muuta  ja juhtida vastavalt tunnipõhisele turuhinnale, mida börsipakett peaks üldiselt võimaldama. Keskmise börsihinna arvestusega paketis ei ole aga võimalik oma tarbimist hinnatundlikult juhtida nii, nagu seda võimaldab tunnipõhine hinnaarvestus.

Konkurentsiamet viis elektrienergia müüjate seas läbi pakutavaid elektripakette puudutava küsitluse, et uurida börsipakettide turuhinna arvutuse põhimõtet. Keskmise börsihinna alusel tehtava arvestuse puhul on tegemist varasematel aastatel sõlmitud lepingutega, hetkel ükski elektrimüüja vastavat paketti enam aktiivselt ei paku.             

Teate edastas:

Maarja Uulits
Koostöö ja tugiteenuste osakonna juhataja
[email protected]
667 2420

Veel uudiseid samal teemal

24.05.2022

Tallinnas toimuvad Balti elektriturufoorum ja Balti gaasiturufoorum

Konkurentsiamet korraldab Tallinnas 24.05 Balti elektriturufoorumi ja 25.05 Balti gaasiturufoorumi. Traditsioonilised regionaalsed kohtumised toovad kokku Balti, Soome, Rootsi ja Poola energiaregulaatorid, turuosalised ja poliitikakujundajad, et otsida koos lahendusi põletavatele probleemidele energeetikavaldkonnas. 

02.05.2022

Teade: ACER avaldas energiaturgude analüüsi

Energeetikasektorit reguleerivate asutuste koostööamet (ingl k Agency for the Cooperation of Energy Regulators, lüh ACER) avaldas analüüsi energiaturgude kohta.