Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet sõlmis koostöökokkuleppe Venemaa Föderaalse Monopolidevastase Ametiga

Täna, 02. septembril allkirjastasid Kaasanis Eesti Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots ja Venemaa Föderaalse Monopolidevastase Ameti peadirektor Igor Artemjev koostöökokkuleppe, mille kohaselt arendavad ja tugevdavad ametid konkurentsipoliitika alast koostööd.

Kokkuleppe peamine eesmärk on teha koostööd vaba ja tõhusa konkurentsi tagamisel, võttes arvesse mõlema riigi kehtivaid õigusakte.

„Kuritegevus, sealhulgas kartellide sõlmimine, ei tunne riigipiire. Meie jaoks on ühtviisi oluline õppida üksteise kogemusest kui vahetada teavet konkurentsirikkumiste uurimisel ,“ hindas koostöölepingu sõlmimise tähtsust Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Konkurentsiasutuste vahelise koostöö peamine väljund on töökogemuste ja teadmiste vahetamine konkurentsireeglite rikkumise uurimise valdkonnas, sealhulgas abi osutamine konkurentsiolukorra hindamisel ning  kahe- või mitmepoolsete konsultatsioonide ja seminaride korraldamine.

Veel uudiseid samal teemal

19.02.2021

Konkurentsiamet lõpetas kinode koondumise menetlemise

Konkurentsiamet lõpetas 19.02.2021 MM Grupp OÜ ja Forum Cinemas OÜ koondumise menetlemise, kuna koondumise osalised otsustasid koondumisest loobuda.

02.09.2020

Ravimite hinnaregulatsioon on näilik

Konkurentsiamet viis läbi konkurentsiolukorra analüüsi, et hinnata ravimite hindadele seatud piirmäärade regulatsiooni toimimist. Ameti hinnangul on kehtiv ravimite juurdehindluse süsteem puudulik ning selle järelevalve killustatud. Selle tulemusel esineb märkimisväärne risk kehtestatud reeglite eiramiseks.