Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet ootab turuosaliste arvamust elektrienergia võrgutasude arvutamise metoodika kohta

09.07.2018 jõustusid elektrituruseaduse (ELTS) muudatused, mis muuhulgas täpsustasid elektrienergia võrguteenuste tasude arvestamise aluseid. ELTS § 72 lõige 4 sätestab, et Konkurentsiamet töötab välja ja avalikustab ELTS § 71 lõike 1 punktides 3–5 nimetatud võrgutasude arvutamise ühtse kaalutud keskmisel kapitalikulul põhineva metoodika. Konkurentsiamet, lähtunud ELTS § 72 lõikest 4 ja võtnud arvesse ELTS-is toodud elektrienergia võrguteenuste tasude arvestamise aluseid, täiendas ameti poolt varasemalt välja töötatud ja avalikustatud metoodikat nimetusega „Elektrienergia võrgutasude arvutamise ühtne metoodika“. Konkurentsiamet ootab turuosaliste arvamust ja kommentaare metoodika osas e-posti aadressil: tauri.liiders@konkurentsiamet.ee hiljemalt 03.12.2018.

Veel uudiseid samal teemal

12.03.2020

Konkurentsiamet soovitab Eesti Energial ja Eesti Gaasil hinnad hinnavõrdlusportaalides avalikustada

Selleks, et elektri- ja gaasiturg saaksid toimida läbipaistavalt ja võrdsetel alustel, soovitab amet Eesti Energia AS-il ja Eesti Gaas AS-il avalikustada nii elektri- kui gaasipakettide hinnakirjad vähemalt ühes hinnavõrdlusportaalis.

28.02.2020

Elektriautode laadimisvõrgust ei tohi tekkida monopoli

Konkurentsiamet juhib Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, Justiitsministeeriumile ning Elektrilevi OÜ-le saadetud kirjas tähelepanu, et elektriautode laadimisvõrgustiku puhul on oluline vältida monopoli tekkimist.