Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet lõpetas AS Forum Cinemas ja Solaris kino koondumise menetluse

Konkurentsiamet lõpetas 19. detsembril AS Forum Cinemas ja Solaris kino koondumise menetluse, kuna koondumise osalised esitasid viis päeva enne menetluse tähtaja lõppu koondumisest loobumise taotluse teadmisega, et vastasel juhul oleks Konkurentsiamet teinud koondumist keelava otsuse. Konkurentsiamet asus menetluse tulemusena seisukohale, et koondumine kahjustaks oluliselt konkurentsi filmide näitamise kaubaturul Tallinna ja selle lähiümbruse kinodes.

Koondumise tulemusel hakkaksid Coca Cola Plaza ja Solaris kino kuuluma samale omanikule ning kaoks nende kinode vahel seni toiminud konkurents. Kuigi Tallinnas on ka väikseid kinosid (näiteks kino Artis) oli kõnealuse koondumise puhul tegemist ainsate kobarkinodega.  Tehingu tulemusel jääks kahe ettevõtja asemel kaubaturule tegutsema üks ettevõtja ning kõrvaldatud oleks praktiliselt ainus konkurent. Ka ei hakkaks lähiajal turule sisenevad Viimsi kino ja endise kino Kosmos ruumides avatav IMAX kino avaldama ühele omanikule kuuluvatele kobarkinodele piisavat konkurentsisurvet.

„Konkurentsiamet ei saaks mingil juhul lubada koondumist, mille tulemusena saaks konkurents oluliselt kahjustada. Koondumise lubamisel oleks tekkinud Tallinnasse kinomonopol, mis ei oleks mitte kuidagi tarbijate huvides.“ sõnas Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Veel uudiseid samal teemal

17.12.2021

Kohtuvaidluse tulemusena on selge, et Konkurentsiamet on Enefit Green AS ja Nelja Energia AS koondumise menetlemisel teinud õiguspärase otsuse

Riigikohus ei võtnud menetlusse ELEON AS, AS Eesti Elekter, Eurowind OÜ, Vaivara Tuulepark OÜ, Roheline Elekter AS, Aidu Tuulepark OÜ, Audru Tuulepark OÜ ja Estwind Energy OÜ kassatsioonkaebust.

Enefit Green Iru Power plant
18.06.2021

Tallinna Ringkonnakohus leidis, et Konkurentsiamet on Enefit Green AS ja Nelja Energia AS koondumise menetlemisel teinud õiguspärase otsuse

Tallinna Ringkonnakohus tegi 17.06.2021 otsuse, millega jättis ELEON AS, AS Eesti Elekter, Eurowind OÜ, Vaivara Tuulepark OÜ, Roheline Elekter AS, AiduTuulepark OÜ, Audru Tuulepark OÜ ja Estwind Energy OÜ apellatsioonkaebuse rahuldamata ning Tallinna Halduskohtu otsuse resolutsiooni muutmata.