Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet kooskõlastas Elering AS-i uued võrgutasud

Konkurentsiamet kooskõlastas 17.12.2013.a  Elering AS-i (edaspidi Elering) uued võrgutasud, keskmise langusega 7,8 protsenti. Võrgutasud langesid peamiselt seetõttu, et ettevõte on teeninud ülekandevõimsuse oksjoni tulu 15,3 miljonit eurot. Vastavalt Euroopa Liidu regulatsioonile arvestab Elering nimetatud tulu tarbijate võrgutasudest maha.

Võrgutasude langus avaldab kõige suuremat mõju otse Eleringiga kõrgepingel liitunud tarbijatele, kelle jaoks langevad võrgutasud ligikaudu 10 protsenti. Kodutarbijatele ning teistele jaotusvõrguga liitunud klientidele avaldub see läbi jaotusvõrgu tariifide alanemise, kus võrgutasude keskmine langus on 2,4 protsenti.

Uued võrgutasud hakkavad kehtima alates 1. aprillist 2014. aastal. 

Veel uudiseid samal teemal

09.12.2021

Tarbimise juhtimine aitab elektrituru hindu alla tuua, kuid on hetkel suuresti kasutamata potentsiaal

Elektrimüüjad võiksid aktiivsemalt pakkuda oma klientidele tarbimise juhtimise võimalusi, mis võimaldaks tarbimise paindlikkust müüa otse päev-ette elektriturule.

08.12.2021

Konkurentsiamet analüüsis elektri- ja gaasihindasid

Konkurentsiamet võttis elektri- ja gaashindade analüüsides vaatluse alla hinnamuutuste ulatuse ja põhjuseid, mis on energiahinnad nii Eestis kui Euroopas drastilise tõusuni viinud.