Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet kooskõlastas elektrituru finantsinstrumentide metoodikad Eesti ja Soome piiri jaoks

Konkurentsiamet kooskõlastas  finantsinstrumentide metoodikad, mis aitavad elektrimüüjatel hinnariske maandada.

Samuti on need metoodikad kooskõlastanud  ka Läti ja Soome regulaatorid ja sellega seoses saavad Elering ja Fingrid (Soome põhivõrguettevõtja) hakata pakkuma pikaajalisi ülekandeõigusi (finantsinstrumendid) Eesti ja Soome piiril. Pikaajalised ülekandeõigused Eesti ja Soome piiril on väga olulised, sest need aitavad elektrimüüjatel oma hinnariske maandada.

Konkurentsiamet kooskõlastas „Pakkumispiirkonna piiril väljaantavate piirkondlikult kujundatud pikaajaliste ülekandeõiguste kohta Balti võimsusarvutuse alas pikaajaliste ülekandeõiguste piirkondlik kujundus“ metoodika ja „Balti võimsusarvutuse ala piirkondliku spetsiifilise lisa“ metoodika ning kiitis heaks „Kahepoolse metoodika ettepaneku piirkonnaülese võimsuse jagamiseks pikkade ajavahemike korral Eesti-Soome pakkumispiirkonna piiril kohta“.

Rohkem infot: Elering
 

Veel uudiseid samal teemal

Elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks on 154,08 €/MWh
30.09.2022

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks 154,08 €/MWh

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutise tootmishinna, sest tootja esitatud tootmishind (181,83 €/MWh) ja ameti arvestatud hind oli erinev.

Eesti elektrisüsteemis toodeti 2021. aastal elektrienergiat 31,2% rohkem kui eelneval aastal.
20.09.2022

2021. aasta Eesti elektri-ja gaasituru olukorra kokkuvõte

Energiasektoris toimunud muutused on olnud viimasel aastal väga suures fookuses,  energia hinnašokk tuli väga tugevalt esile 2021. aasta detsembris ja on jätkunud ka 2022. aastal.