Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet kinnitas soojuse hinna langetamise Tallinnas

Konkurentsiamet kooskõlastas 06.06.2019 AS Utilitas Tallinna võrgupiirkonna tarbijale müüdava soojuse piirhinna 47,60 eurot/MWh. Uus piirhind on 13,6% väiksem seni kehtinud piirhinnast. AS Utilitas rakendab hinda tagasiulatuvalt ka maikuu arvetele.

Hind alaneb peamiselt seetõttu, et vähenesid maagaasist toodetava soojuse hinnad ja AS Enefit Green Iru Elektrijaama jäätmetest toodetava soojuse sisseostu hinnad.

Konkurentsiamet lähtub soojuse hinna kooskõlastamisel sellest, et soojusenergia tootmiseks ja edastamiseks tehtud kulutused oleksid põhjendatud. Hinna muutumist mõjutavad suures osas energia tootmiseks kasutatavate kütuste hindade muutused. Soojuse tootja ei tohi rakendada piirhinnast kõrgemat soojuse hinda.

Veel uudiseid samal teemal

22.07.2021

AS Narva Soojusvõrk peab alustama soojuse ostmise konkursi väljakuulutamise ettevalmistusega

Narva linn, Eesti Energia AS ning Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing on juhtinud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Konkurentsiameti tähelepanu olukorrale Narva linna soojusmajanduses, kuna põlevkivi baasil soojuse tootmine ei ole enam jätkusuutlik.

12.03.2020

Konkurentsiamet soovitab Eesti Energial ja Eesti Gaasil hinnad hinnavõrdlusportaalides avalikustada

Selleks, et elektri- ja gaasiturg saaksid toimida läbipaistavalt ja võrdsetel alustel, soovitab amet Eesti Energia AS-il ja Eesti Gaas AS-il avalikustada nii elektri- kui gaasipakettide hinnakirjad vähemalt ühes hinnavõrdlusportaalis.