Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks 154,08 €/MWh

Elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks on 154,08 €/MWh
Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutise tootmishinna

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutise tootmishinna, sest tootja esitatud tootmishind (181,83 €/MWh) ja ameti arvestatud hind oli erinev.

Konkurentsiametil on õigus  kehtestada ajutine tootmishind juhul, kui amet jätab tootja taotluses esitatud tootmishinna kooskõlastamata.  Ajutine hind kehtib kuni tootja kooskõlastab seadusele vastava hinna ametiga.

Tootmishind koosneb kolme AS Enefit Poweri tootmisseadme kuludest, sealhulgas on hinna sisse arvestatud vajalikud tegevuskulud, investeeringud, CO2 kulu ja mõistlik ärikasum.

Elektrimüügi universaalteenuse hind (mida tarbija maksma hakkab) koosneb kooskõlastatud elektrienergia tootmishinnast, millele lisandub täiendava kulukomponendina elektrimüüja universaalteenuse osutamisega seotud põhjendatud kulud ning mõistlik ärikasum.

Konkurentsiametil on ka õigus kontrollida elektrimüüjate rakendava universaalteenuse hinna nõuetele vastavust. Kuna universaalteenust müüvad mitmed elektrimüüjad, võib tarbija otsida endale soodsaima universaalteenuse osutaja kõigi müüjate seast, kes universaalteenust osutavad.

Konkurentsiamet teostab riiklikku järelevalvet konkurentsi-, elektri, maagaasi, kaugkütte, posti, ühisveevärgi ja–kanalisatsiooni ning raudtee, lennunduse ja sadama valdkondades.

Veel uudiseid samal teemal

09.12.2022

Konkurentsiamet ei pea õigeks kodutarbijale ning mikro- ja väikeettevõtjale erineva hinnaga universaalteenuse osutamist

Enefit Power ASi taotlus kooskõlastada kodutarbijale ning mikro- ja väikeettevõtjale erineva hinnaga universaalteenus ei ole Konkurentsiameti arvates põhjendatud.

Elektribörs vajab revisjoni, kuna mitmed asjaolud, mis viisid hinnatõusuni, võivad juhtuda ka tulevikus
13.10.2022

Nord Pool peab Balti turule pakutavad tooted muutma paindlikumaks

Eesti, Läti ja Leedu energia regulaatorite ühisanalüüs leidis, et Nord Pooli elektribörsi elektrihinna järsu tõusu põhjustas 17. augustil 2022 erinevate asjaolude kokkulangemine nagu ka Balti turu väiksusest tulenevad eripärad. Turureeglite rikkumist analüüsi raames ei leitud.