Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet keelas Estravel Holding OÜ ja Aktsiaseltsi Wris koondumise

Konkurentsiamet keelas 15.08.2019 Estravel Holding OÜ ja Aktsiaseltsi Wris koondumise, kuna see mõjutaks negatiivselt konkurentsi reisiteenuste vahendamise turul. Koondumise osalised on teineteise lähedased konkurendid ning koondumine kaotaks nendevahelise konkurentsisurve.

Juba koondumise eelselt omab Estravel Holding OÜ tütarettevõtja Aktsiaselts ESTRAVEL reisiteenuste vahendamise turul suurimat turuosa ning koondumisel oleks osaliste ühine turuosa oluliselt suurem kui kaubaturul tegutseval suuruselt järgmisel ettevõtjal. Koondumise tulemusel tugevneks Estravel Holding OÜ positsioon, mis omakorda võimaldaks ettevõtjal tegutseda konkurentsi kahjustaval viisil.

Kui erareisijad on oma valikutes paindlikumad ning kõik eraisikud ei pruugi kasutada reisivahendajate teenust, siis ärikliendid (sh riigiasutused) ostavad reisiteenust laia teenuste valikut pakkuvalt reisivahendajalt ning tihti korraldatakse teenuse ostmiseks hankeid. Hangetel osalevate ettevõtjate arv on juba koondumise eelselt suhteliselt väike ning oleks seega koondumisest eriti mõjutatud.

Menetluse käigus küsitles amet paljusid reisiettevõtjaid, kogus teavet kaubaturgude kohta ning otsustas põhjaliku analüüsi tulemusel koondumise keelata.