Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet alustab Rakvere Haigla morgiteenuse kohta uurimist

Pildil kustunud küünal

17.08.2023 Maalehes ilmunud artikli tõttu „Vilgas laibaäri: ema surnukeha väljalunastamise hind on 190 eurot“  annab amet teada, et alustab Rakvere Haigla morgiteenuse kohta uurimist.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juristi Kristiina Arnuse sõnul on amet aastate jooksul menetlenud mitmeid erinevaid morgi- ja matuseteenustega seotud küsimusi. „Haiglate puhul ei ole tavapäratu, et sõlmitud on rendileping ettevõtjaga, kes osutab morgiteenuseid haiglale kuuluvates ruumides. Oluline on märkida, et haiglate jaoks oleks mõistlik hankelepingutes väga selgelt kindlaks määrata eri lepingutingimused, et vältida tulevikus tekkida võivaid arusaamatusi,“ ütles Arnus.

Kuna täna avalikkuse ette jõudnud artiklis mainiti Viru Matuseteenuste OÜ rakendatav kõrge tasu lahkunu väljastamisel, siis analüüsib amet hindadega seotut ning alustab vajadusel järelevalvemenetlust.

Konkurentsiamet teeb riiklikku järelevalvet konkurentsi, elektri, maagaasi, kaugkütte, posti, ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni ning raudtee, lennunduse ja sadama valdkondades.

Veel uudiseid samal teemal

Magasini tänav Tartus
18.04.2023

Konkurentsiamet osaleb Maamessil

Konkurentsiamet osaleb 20.–22. aprillil Tartus toimuval Maamessil, et tutvustada huvilistele 2021. aasta lõpus jõustunud põllumajandustoote ja toidu tarneahelas ebaausa kaubandustava tõkestamise seadust (PTEKS).

Pilt tanklast
13.04.2023

Konkurentsiamet alustas kütuseturu osalistelt andmete kogumist

Konkurentsiamet alustas 2022. a hilissügisel mootorikütuste jae- ja hulgituru konkurentsiolukorra analüüsimist eesmärgiga saada selgust, kuidas need turud toimivad. Sealhulgas selgitada võimalikke konkurentsitõrkeid ja vajadusel pakkuda konkurentsi soodustavaid meetmeid.