Language switcher

Sa oled siin

Konkurentsiamet alustab järelevalvemenetluse Elektrilevi rikete likvideerimise võimekuse hindamiseks

Pildil tormine rand

Konkurentsiamet alustab järelevalvemenetluse Elektrilevi tegevuse üle nädalavahetuse tormi tõttu tekkinud elektrikatkestuste likvideerimisel, et hinnata, kuidas ja kas Elektrilevi on oma valmisolekut elektrikatkestusteks parandanud.

Energiaturgude osakonna juhataja Marilin Tilksoni sõnul näitasid Saaremaal eelmise aasta detsembris toimunud elektrikatkestused puudusi Elektrilevi töökorralduses ja planeerimises. „Plaanime hinnata, kas leidude suhtes on tehtud järeldusi ning tehtud vajalikud muudatused,“ ütles Tilkson.

Alates 7. oktoobrist 2023 on üle-eestiliselt esinenud ulatuslikud elektrikatkestused seoses tavapärasest tugevama tuule ja tormi tõttu. Konkurentsiametile teadaolevalt põhjustasid tormituuled alates 7. oktoobrist 2023 laiaulatuslikke elektrikatkestusi üleriigiliselt ning katkestuse tipphetkel, 7. oktoobri 2023 õhtul, oli rikkelistest katkestustest põhjustatuna elektrita ca 51 000 klienti.

Konkurentsiamet soovib järelevalvemenetluse käigus uurida, kas Elektrilevi on muudatusi teinud võrguühenduse katkestuse likvideerimise protsessis ja kriisijuhtimises peale Konkurentsiameti etteheiteid seoses Saare maakonnas ulatusliku elektrikatkestuse likvideerimisel eelmise aasta lõpus.

Konkurentsiamet teeb riiklikku järelevalvet konkurentsi, elektri, maagaasi, kaugkütte, posti, ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni ning raudtee, lennunduse ja sadama valdkondades.

 

Veel uudiseid samal teemal

Pildil elektriliinid
30.11.2023

Konkurentsiamet algatas Elering AS-i suhtes järelevalvemenetluse

Konkurentsiamet on alustanud järelevalvemenetlust Elering AS-i suhtes, et uurida elektrituruseaduse võimalikku rikkumist Elering AS-i omandisse kuuluva Kiisa avariielektrijaama käitamise osas.

Pildil elektriliinid
28.11.2023

Konkurentsiameti 2023. aasta oktoobri energiaturgude ülevaade

9. oktoobril 2023, tuvastati Balticconnectoril avarii, mistõttu Balticconnector suleti ning osaliselt selle tõttu on gaasihind võrreldes septembriga märgatava hüppeteinud. Gaasihind on tõusnud 40 €/MWh tasemelt 60 €/MWh tasemele.