Language switcher

Sa oled siin

Elektrilevi on kohustatud Hiiumaal liitumispakkumisi väljastama

Konkurentsiamet viis läbi järelevalvemenetluse, mis puudutab Elektrilevi tegevust seoses Hiiumaal tekkinud probleemiga tootjate võrguga liitumiseks. Elektrilevi andis 2022. aasta jaanuaris avalikult teada, et keeldub võrgupiiratuse tõttu Hiiumaal edaspidi liitumispakkumiste väljastamisest tootjatele, kes soovivad tootmist võrku anda. Konkurentsiamet leidis, et Elektrilevi peab vaatamata võrgupiiratuse tekkimisele Hiiumaal siiski liitumispakkumisi väljastama.

Hajatootmise tugev kasv viimastel aastatel näitab, et oleme tänu rohepöördele jõudnud võrguarengu osas uude ajajärku, kus võrguettevõtjatel tulebki võrku ja võrgujuhtimist planeerida varasemast erinevalt. See tähendab, et lisaks konkreetsetele võrgutugevdustele tuleb arendada võrgu paindliku juhtimise võimekust, mille kasutamine lokaalselt peaks võimaldama lisada piirkonda rohkem hajatootmist. Sealjuures peavad investeeringud võrgu arengusse olema aga jätkuvalt sotsiaalmajanduslikult põhjendatud.

Eeskätt soovitab Konkurentsiamet Elektrilevil hankida kiirendatud korras lokaalseid paindlikke võrgujuhtimise tooteid, arendada välja tootmismoodulite kaugjuhtimise võimekus, mis võimaldaks liitujatele paindlikku liitumist, luua võimalused energiakogukondade tekkeks, et kasutada hajatootmist eeskätt kohaliku kogukonna tarbimise katteks ning alustada elektrituruseaduse alusel võrgu 10-aastase arengukava koostamisega, mis võtab arvesse ka paindlikkusteenuste kasutamist.

 

Veel uudiseid samal teemal

Elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks on 154,08 €/MWh
30.09.2022

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks 154,08 €/MWh

Konkurentsiamet kehtestas elektri universaalteenusele ajutise tootmishinna, sest tootja esitatud tootmishind (181,83 €/MWh) ja ameti arvestatud hind oli erinev.

21.09.2022

Konkurentsiamet kooskõlastas elektrituru finantsinstrumentide metoodikad Eesti ja Soome piiri jaoks

Konkurentsiamet kooskõlastas  finantsinstrumentide metoodikad, mis aitavad elektrimüüjatel hinnariske maandada.