Language switcher

Sa oled siin

Elektrilevi on kohustatud Hiiumaal liitumispakkumisi väljastama

Konkurentsiamet viis läbi järelevalvemenetluse, mis puudutab Elektrilevi tegevust seoses Hiiumaal tekkinud probleemiga tootjate võrguga liitumiseks. Elektrilevi andis 2022. aasta jaanuaris avalikult teada, et keeldub võrgupiiratuse tõttu Hiiumaal edaspidi liitumispakkumiste väljastamisest tootjatele, kes soovivad tootmist võrku anda. Konkurentsiamet leidis, et Elektrilevi peab vaatamata võrgupiiratuse tekkimisele Hiiumaal siiski liitumispakkumisi väljastama.

Hajatootmise tugev kasv viimastel aastatel näitab, et oleme tänu rohepöördele jõudnud võrguarengu osas uude ajajärku, kus võrguettevõtjatel tulebki võrku ja võrgujuhtimist planeerida varasemast erinevalt. See tähendab, et lisaks konkreetsetele võrgutugevdustele tuleb arendada võrgu paindliku juhtimise võimekust, mille kasutamine lokaalselt peaks võimaldama lisada piirkonda rohkem hajatootmist. Sealjuures peavad investeeringud võrgu arengusse olema aga jätkuvalt sotsiaalmajanduslikult põhjendatud.

Eeskätt soovitab Konkurentsiamet Elektrilevil hankida kiirendatud korras lokaalseid paindlikke võrgujuhtimise tooteid, arendada välja tootmismoodulite kaugjuhtimise võimekus, mis võimaldaks liitujatele paindlikku liitumist, luua võimalused energiakogukondade tekkeks, et kasutada hajatootmist eeskätt kohaliku kogukonna tarbimise katteks ning alustada elektrituruseaduse alusel võrgu 10-aastase arengukava koostamisega, mis võtab arvesse ka paindlikkusteenuste kasutamist.

 

Veel uudiseid samal teemal

24.05.2022

Tallinnas toimuvad Balti elektriturufoorum ja Balti gaasiturufoorum

Konkurentsiamet korraldab Tallinnas 24.05 Balti elektriturufoorumi ja 25.05 Balti gaasiturufoorumi. Traditsioonilised regionaalsed kohtumised toovad kokku Balti, Soome, Rootsi ja Poola energiaregulaatorid, turuosalised ja poliitikakujundajad, et otsida koos lahendusi põletavatele probleemidele energeetikavaldkonnas. 

02.05.2022

Teade: ACER avaldas energiaturgude analüüsi

Energeetikasektorit reguleerivate asutuste koostööamet (ingl k Agency for the Cooperation of Energy Regulators, lüh ACER) avaldas analüüsi energiaturgude kohta.