Language switcher

Sa oled siin

Eesti, Leedu, Läti ja Poola regulaatorite ühisavaldus Ukraina toetuseks

Leedu, Läti ja Eesti reguleerivate asutuste juhid toetavad oma riikide valitsuste poolset hukkamõistu Venemaa laiaulatuslikule agressioonile sõltumatu, rahumeelse ja demokraatliku Ukraina riigi vastu.

Energiaregulaatorite regionaalne assotsiatsioon (ingl k Energy Regulators´ Regional Association, lüh ERRA) on poliitikast eemal seisev organisatsioon, kuid olukorras, kus kogu demokraatlik maailm on vastamisi enneolematu ohuga, ei ole võimalik vaikida.

Selline vastuvõetamatu agressioon on rahvusvahelise õiguse räige rikkumine ja kujutab endast ohtu mitte ainult Ukrainale ja tema lähiregioonile, vaid kogu maailmale. Seega peab kogu rahvusvaheline kogukond kindlalt Venemaa agressiooni hukka mõistma ja vastama sellisele ennekuulmatule tegevusele kõige tugevamate sanktsioonide kehtestamisega, sealhulgas Venemaa poliitilise isolatsiooniga.

Ukraina iseseisvuse rikkumine on vastuolus kõikide väärtustega, millel ERRA põhineb – koostöö parandamine ja arengu edendamine. Seetõttu soovitame tungivalt ERRA juhtorganitele peatada Venemaa ja selle ekspertide mis tahes vormis osalemine ERRA tegevustes ja sündmustel. Lisaks pakume kogu oma toetust oma kolleegidele Ukrainas.

Märt Ots

Alda Ozola

Renatas Pocius

Rafał Gawin